Stomatologia dziecięca

Jako rodzinny gabinet staramy się dbać o szeroki wachlarz zabiegów i usług w naszej ofercie, ze szczególną troską podchodzimy do stomatologii dziecięcej. Zarówno nasi lekarze, jak i sam gabinet oraz dostępny w nim sprzęt są przygotowani na przyjęcie nawet najmłodszych i najbardziej wymagających pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, by wizyta u dentysty była dla nich, jak najmniej stresująca. W tym celu każdego spośród naszych pacjentów, który na fotel dentystyczny ma trafić po raz pierwszy, zapraszamy najpierw na wizytę adaptacyjną. Podczas niej dziecko ma szansę zapoznać się z nowym miejscem, przyjrzeć sprzętom, dowiedzieć, dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej i zadać lekarzowi wszystkie nurtujące pytania. Na koniec spotkania dziecko dostaje od nas jedną z książek tematycznych z serii Mądra Mysz, pomagającą oswoić i przybliżyć kolejne wizyty u stomatologa:

http://mediarodzina.pl/prod/268/Mam-przyjaciolke-dentystke
http://mediarodzina.pl/prod/280/Zuzia-idzie-do-dentysty

Rodzicom radzimy dodatkowo ze swojej strony przygotować dziecko do wizyty w gabinecie dentystycznym. Warto uprzedzić malca o zaplanowanym spotkaniu ze stomatologiem i wytłumaczyć, kim jest dentysta, dlaczego trzeba go od czasu do czasu odwiedzić i z czym będzie wiązała się zbliżająca się wizyta. Nie należy przy tym ani zapewniać dziecka, że wizyta będzie zupełnie bezbolesna i przyjemna, ani straszyć borowaniem. Zamiast tego radzimy wspólną zabawę w dentystę, czy czytanie książeczek dla dzieci o tej tematyce, dzięki nim nawet najmłodsi pacjenci wchodzą do gabinetu dentystycznego z zaciekawieniem, a nie z lękiem.

W naszym gabinecie podchodzimy do naszych najmłodszych pacjentów ze szczególną troską, czerpiąc z naszej wiedzy i doświadczenia w pracy z dziećmi, staramy się, by wizyty u nas były dla maluchów obowiązkiem, ale nie udręką, mając przy tym zawsze tyle cierpliwości, czasu i uśmiechu, ile dany pacjent wymaga.

BIAŁE ZĘBY ZACZYNAJĄ SIĘ OD PROFILAKTYKI