Implanty

Implanty stomatologiczne oferują wiele korzyści

Co to jest implant stomatologiczny ?
Implant stomatologiczny pełni funkcje korzenia dla nowego zęba. Ma zaledwie kilka milimetrów długości i jest starannie wykonany, co umożliwia dentyście jego solidne i stabilne zamocowany w kości szczęki, podobnie jak naturalny ząb. Na górnej części implantu mocuje się koronę lub most. Są one wykonane w laboratorium protetycznym z wytrzymałego materiału (np. ceramiki) oraz indywidualnie dopasowywane, aby wyglądały i zachowywały się jak naturalne zęby. Implanty stomatologiczne są uznawane za najlepszą spośród obecnie stosowanych metod odbudowy, ponieważ zapewniają pacjentom wiele korzyści.

implant 2

Zdrowy, naturalnie wyglądający uśmiech
Nowoczesne uzupełnienia protetyczne oparte na implantach wyglądają i sprawiają wrażenie naturalnych zębów. są wykonane z materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że organizm dobrze je toleruje. Kolor, kształt i kontury uzupełnień dopasowuje się do naturalnych zębów pacjenta.

Naturalnie jesz i mówisz
Implanty stomatologiczne przywracają pełną funkcję zębów naturalnych. Dzięki nim możesz znów włączyć do swojego jadłospisu nawet najbardziej twarde, chrupkie, czy kleiste produkty i w pełni cieszyć się ich smakiem. Umożliwią ci również wyraźną wymowę podczas kolejnych prezentacji służbowych lub długich rozmów z przyjaciółmi czy rodziną. 

Stabilne i wygodne dopasowanie
Implanty stomatologiczne są mocowane do kości szczęki, co sprawia, że są bardziej stabilne i wygodniejsze niż protezy. Materiał powierzchniowy stosowany na implancie stomatologicznym dodatkowo pomaga kości szczęki obrastać wokół implantu, dzięki czemu uzupełnienie jest bezpiecznie osadzone i pozostanie na swoim miejscu.

Długotrwałe i sprawdzone rozwiązanie
Rozwiązania oparte na implantach są bardzo trwałe. Przy odpowiedniej pielęgnacji i zachowaniu właściwej higieny jamy ustnej implanty mogą przetrwać wiele lat, nawet do końca życia. 

 

BIAŁE ZĘBY ZACZYNAJĄ SIĘ OD PROFILAKTYKI