Implanty

 

Przyczyny utraty zębów bywają różne ale należy mieć świadomość, że skutki nawet pojedynczych braków zębowych mogą być poważne. Poza oczywistym dyskomfortem i mało estetycznym wyglądem, braki zębowe mogą wywoływać ból spowodowany nadmiernym obciążeniem pozostałych zębów, recesje zębowe rozchwianie, a nawet ich utratę czy też niebezpieczne zaniki kości. Zwykle problemy te nie występują od razu – są to konsekwencje odroczone, ale nieuniknione. Dlatego zawsze jeśli z jakiegoś powodu utracimy zęba powinniśmy mieć plan: co dalej ?. 

Implanty stomatologiczne – co to takiego ? 

Implanty dentystyczne wyglądem przypominają maleńkie śrubki. Wykonuje się je najczęściej z tytanu. Materiał ten jest całkowicie bezpieczny, nietoksyczny i niealergizujący. Implanty stomatologiczne zrastają się z kością w tzw procesie osteointegracji. To dzięki temu procesowi osadzane na nich korony czy mosty są stabilne. W naszym gabinecie stosujemy implanty firmy Nobel Biocare, która posiada w swojej ofercie implanty premium z unikalną oksydowaną powierzchnią TiUnite, z wyżłobieniem dającym najwyższy poziom osteointegracji potwierdzony badaniami klinicznymi. Warto również wiedzieć, że materiały, z których wykonuje się implanty stomatologiczne nie należą do ferromagnetyków. Oznacza to, iż wszczepienie implantów nie stanowi przeciwskazania do wykonywania badań diagnostycznych w polu magnetycznym (np. rezonans). 

Leczenie implantologiczne 

Leczenie implantologiczne wymaga szerokiej wiedzy, doświadczenia i niezawodnego sprzętu. W naszym gabinecie przygoda każdego pacjenta z implantami zaczyna się od konsultacji implantologicznej. Na konsultacji pacjent ma przestawiony szczegółowy plan leczenia opracowany na podstawie badań 3D takim jak tomografia komputerowa i skan wewnątrzustny. Dzięki tym badaniom jesteśmy w stanie ocenić czy dany pacjent kwalifikuje się od razu do zabiegu implantacji czy wymaga poprzedzającego dodatkowego zabiegu regeneracji. Jesteśmy w stanie ocenić również konieczność wykonania np. szablonów chirurgicznych. 
Nasz gabinet dysponuje wysoko specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu jakość przeprowadzanego zabiegu implantacji wchodzi na wyższy poziom. Zaliczamy do tego skaner stomatologiczny 3D zastępujący tradycyjne ” wyciski „, wirówkę medyczną do uzyskania fibryny bogatopłytkowej PRF – mającej niebagatelny wpływ na zabiegi regeneracyjne i gojenie, piezosurgery – jest to najnowocześniejsze urządzenie wykorzystywane przede wszystkim podczas zabiegów z zakresu chirurgii kości. Umożliwia cięcie mikrometryczne, charakteryzujące się wyjątkową precyzją i bezpieczeństwem. Ogranicza także zniszczenie tkanek, szczególnie tkanek miękkich. To precyzyjna technika zabiegowa oszczędzająca tkanki co przyśpiesza procesy gojenia. 

 

implant 2